Під час лекції професор Анджей Стройновський зазначив, що Конституція 3 травня – перша ухвалена європейська Конституція. Документ упорядкував юридичний лад тогочасної Речі Посполитої та урівнював у правах міщан і шляхту, а також надавав захист селянам, значно послаблюючи гніт панщини. Конституція Речі Посполитої 3 травня вплинула на майбутній демократичний рух у світі.

" data-title="Гостьова лекція професора Анджея Стройновського">

Гостьова лекція професора Анджея Стройновського

4 травня 2023 року студенти й викладачі факультету філології та журналістики відвідали гостьову лекцію професора Гуманітарно-природничого університету імені Яна Длугоша в Ченстохові Анджея Стройновського «Конституція 3 травня 1791 р.: передумови, прийняття, наслідки».