Тетяна Тищенко

Щорічна студентська конференція згуртувала  молодих дослідників із закладів вищої освіти Вінниці, Глухова, Дніпра, Житомира, Києва, Кривого Рогу, Кропивницького, Львова, Миколаєва, Сум, Умані, Харкова, Херсона, Хмельницького.

Учасників конференції привітали проректор із наукової роботи Уманського державного педагогічного університету професор Тетяна Годованюк та завідувач кафедри української мови та методики її навчання доцент Валентина Розгон.

Валентина Розгон

Тетяна Годованюк

Хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих воїнів , які віддали своє життя, захищаючи суверенітет нашої держави, і мирних жителів, невинно загублених.

Доповіді, з якими виступили здобувачі вищої освіти на пленарному засіданні, викликали зацікавленість та велику кількість запитань в учасників конференції.

Мовні особливості російсько-української війни висвітлили студенти із Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка Вікторія Вельмик «Мовна ситуація в учнівському комунікативному середовищі крізь призму повномасштабної війни» та Вікторія Митько «Структура лексико-семантичного поля на позначення концепту «російсько-українська війна» (на матеріалі ЗМІ)».

Вікторія Митько

Результати досліджень лексичних та фразеологічних особливостей української та чеської мов, дієслівної фразеології сучасного художнього тексту презентували здобувачі вищої освіти Львівського національного університету імені Івана Франка Юлія Залипська «Спортивна лексика в чеській мові», Соломія-Анна Кучма «Чесько-українська міжмовна омонімія» та Василина Хмілецька «Семантика чеських фразеологізмів з флористичним компонентом та їх класифікація», Уманського державного педагогічного університету Діана Слободянюк «Особливості дієслівної фразеології В. Шкляра».

Соломія-Анна Кучма

Василина Хмілецька

Особливості діалектологічних досліджень та формування загальних і фахових компетентностей у процесі діалектологічної практики висвітлили у  доповідях студентка Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського Олександра Трачук «Лексичні діалектизми у фольклорних текстах збірки «Фольклор українців півночі Молдови» та студентка Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Анна Рудницька «Формування загальних та фахових компетентностей під час навчальної діалектологічної практики».

Олександра Трачук

Софія Василенко, здобувачка вищої освіти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, у ході виступу схарактеризувала особливості датування записів у «Щоденнику» Миколи Ханенка. Тема доповіді «Геортонімікон «Щоденника» Миколи Ханенка»

Софія Василенко

Із темою «Методика формування лексичної компетенції майбутніх учителів польської мови» виступила Анна Язвенко, студентка Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.

На секційних засіданнях науково-практичної конференції студентська молодь обмінювалась власними поглядами на проблемні аспекти української мови, лінгводидактики, впровадження результатів наукових досліджень в освітній процес тощо.

Оргкомітет висловлює подяку здобувачам вищої освіти за доповіді, конструктивні пропозиції та активне обговорення.

Щира подяка науковим керівникам студентів, які взяли участь у Всеукраїнській студентській науково-практичній конференції «Актуальні проблеми лінгвістики та  лінгводидактики».

Запрошуємо до подальшої співпраці та участі у наступних науково-практичних конференціях!

Результати наукових досліджень пропонуємо опублікувати у студентському збірнику наукових праць «Актуальні проблеми лінгвістики та лінгводидактики», інформація на сайті.

Дякуємо ЗСУ за можливість навчатись та навчати, творити науку, продукувати креативні ідеї, просто жити на своїй українській землі.

" data-title="ВСЕУКРАЇНСЬКА СТУДЕНТСЬКА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ЛІНГВІСТИКИ ТА ЛІНГВОДИДАКТИКИ»">

Тетяна Тищенко

Валентина Розгон