Олена Семеног

У межах заходів, спрямованих на професійний розвиток і подальше самовдосконалення, науково-педагогічні працівники факультету філології та журналістики на чолі з деканом здійснили онлайн-візит на лекцію зі «Вступу до мовознавства» на тему: «Українське родинознавство: лінгвоаксіологічний аспект» до Економіко-гуманітарного університету у Варшаві. Разом із ними на лекції були присутні і здобувачі ОС «бакалавр» та «магістр» нашого факультету.

Олена Миколаївна Семеног

Гостьову лекцію проводили Олена Миколаївна Семеног, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри української мови і літератури Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка, та Ян Капранов, доктор філологічних наук, доцент Економіко-гуманітарного університету у Варшаві. Епіграфом до лекції став вислів Георгія Георгійовича Філіпчука, доктора педагогічних наук, професора, дійсного члена Національної академії педагогічних наук України: «Народ стає незалежним не стільки силою зброї, скільки силою національного духу».

Олена Миколаївна Семеног

Під час онлайн-заняття лектори на основі проведених фундаментальних досліджень запропонували присутнім етнолінгвістичні пояснення назв спорідненості, й, з урахуванням міждисциплінарного підходу проаналізували слова «родина» («сім’я»), «батько», «мати», «син», «дочка», «дід», «баба» та ін.

Ян Капранов

Професор Олена Семеног під час лекції закликала слухачів шанувати свій рід, знати своє коріння «до сьомого коліна», адже за таких умов будуть міцними родинні зв’язки, житиме в усіх наступних поколіннях нащадків зцілювальна родовідна пам’ять.

Олена Семеног

Українське родинознавство є предметом дослідження не лише мовознавства, а й українознавства та родинної педагогіки. Лектори неодноразово звертали увагу на цю особливість аналізованої проблеми, використовувуючи ілюстративний матеріал із педагогічних та фольклорних джерел.

На завершення лекцію увиразнив підібраний Оленою Семеног відеоарт «Плин часу», створений із картин Олега Шупляка та музики Дмитра Дяченка. Він викликав у всіх позитивні емоції, вселив патріотичну налаштованість у слухачів, довів, що НАШ РІД є незнищенним!!!

Валентина Гончарук, канд. пед. наук, доцент кафедри

української літератури, українознавства та методик їх навчання

Ян Капранов

" data-title="Гостьовий онлайн-візит на лекцію «Українське родинознавство: лінгвоаксіологічний аспект»">