Конкурс був ініційований видатним громадським діячем і меценатом із Канади Петром Яциком. Нині у співпраці Міністерства освіти і науки України та Ліги українських меценатів здійснюється реалізація мовної політики, яка спрямована на утвердження державного статусу української мови, піднесення іміджу та популяризацію її престижу у всіх сферах життя нації. Організатори в сучасних умовах дистанційного формату роботи відшукують нові можливості та ресурси, зберігаючи традиції Конкурсу, які складалися протягом десятиріч.

Значимим цьогоріч є проведення І етапу Конкурсу 9 листопада, в День української писемності та мови. А за православним календарем – ушанування пам’яті Преподобного Нестора-літописця – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія.

Із вітальним словом на відкритті ХХІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика виступила заступник декана з наукової роботи, доцент Інна Іванівна Коломієць. Інна Іванівна звернулася до студентської молоді зі словами настанов та щирого захоплення талановитою молоддю, яка має неухильне бажання любити, цінувати й оберігати рідну мову, має змогу гордо нести ім’я українців, примножувати скарби рідного слова. Від імені всього філологічного товариства та декана факультету, професора Валентини Олександрівни Коваль зосібна побажала конкурсантам успіху в дослідницьких починаннях й творчих досягненнях, цікавих мовознавчих родзинок на теренах їхнього наукового пошуку.

Надалі з процедурою проведення Конкурсу ознайомила студентів завідувач кафедри української мови та методики її навчання, професор кафедри Валентина Володимирівна Розгон.

Поради та рекомендації, безумовно, заохотили студентів до праці над собою, до самовдосконалення та самоосвіти, викликали прагнення проявити себе як творчу, неординарну інтелектуальну особистість на теренах змагань та конкуренції.

" data-title="ХХІІ Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика">

ХХІІ Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика

На факультеті української філології Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини стартував ХХІІ Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика.