Приємно, що і здобувачі ОП Середня освіта (Українська мова і література. Мова і література (польська)) також були слухачами цікавих і ґрунтовних доповідей, які безпосередньо стосувалися їхнього майбутнього фаху та водночас актуалізували знання з вивчених освітніх компонентів: це доповіді «За произхода и значението на няколко старинни топонима в “Български топонимен речник”» Маї Влахової-Ангелової, доцента Інституту болгарської мови Болгарської академії наук, та «Identyfikacja książąt z dynastii Rurykowiczów i Giedyminowiczów w źródłach XVII i XVIII wieku» Ірени Митнік, габілітованого доктора наук, професора кафедри україністики Варшавського університету, з якою члени Східноподільського лінгвокраєзнавчого центру підтримують тісні наукові зв’язки.

Одразу ж на занятті В. Денисюк для здобувачів провів паралелі зі старослов’янською мовою, ономастикою, історією мовою, що унаочнило тісний історико-лінгвальний розвиток слов’янства.

" data-title="ІНТЕГРАЦІЯ НАУКОВИХ ДОСЯГНЕНЬ СХІДНОПОДІЛЬСЬКОГО ЛІНГВОКРАЄЗНАВЧОГО ЦЕНТРУ В ЗАГАЛЬНОЄВРОПЕЙСЬКИЙ ОНОМАСТИЧНИЙ ПРОСТІР">

Цими днями у древньому Житомирі відбувається ХХ Всеукраїнська (з міжнародною участю) ономастична конференція, присвячена 90-річчю від дня народження Василя Васильовича Німчука, відомого всьому світовому лінгвістичному загалу дослідника історії української мови, діалектології, ономастики. Не могли оминути цього наукового заходу і члени Східноподільського лінгвокраєзнавчого центру (доц. І. Гонца, В. Денисюк, О. Зелінська, Т. Тищенко, В. Шиманська), чиї доповіді засвідчили природний процес наукового пізнання, коли регіональне стає надбанням загальнодержавного, коли місцеві намистини формують ономастичний разок когнітивного ресурсу нації.