Дякую, ваше повідомлення відправлено!

Виникла помилка. Спробуйте ще раз!

Зв`язок з адміністратором


    Скринька довіри


      Факультет філології та журналістики

      Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

      Друк Друк
      Поділитися новиною
      Учасники конференції

      Свою участь у науковому форумі засвідчили понад 90 науковців та освітян як представники наукових та освітніх закладів різних рівнів – від загальноосвітніх шкіл до університетів – із різних куточків України, щоб поділитися своїми теоретичними і практичними здобутками.

      Робота модератора

      Модератором відеоконференції була Світлана СІЧКАР, кандидат філологічних наук, доцент кафедри прикладної лінгвістики, зарубіжної літератури та журналістики Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.

      Вітальне слово Т. Годованюк

      З вітальним словом виступили: проректор з наукової роботи, доктор педагогічних наук, професор Тетяна ГОДОВАНЮК та декан факультету філології та журналістики, Заслужений працівник освіти України, доктор педагогічних наук, професор Валентина КОВАЛЬ, які побажали присутнім успішної та плідної праці.

       Вітальне слово В. Коваль

      У програмі пленарного засідання були заявлені виступи Наталії ПАВЛИКІВСЬКОЇ, доктора філологічних наук, професора, професора кафедри української мови факультету філології й журналістики імені Михайла Стельмаха Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського – «Новітні псевдоніми в антропонімній категорії української мови»; Ярослава МЕЛЬНИКА, кандидата філологічних наук, професора, професора кафедри загального та германського мовознавства Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника – «Мовчання як індекс соціокультури та її кризи: дискурсологічний аспект»; Олега СЕМЕНЮКА, доктора філологічних наук, професора, професора кафедри міжнародної журналістики Київського столичного університету імені Бориса Грінченка – «Культурний концепт як одиниця комплексного вивчення мови, свідомості й культури»; Тетяни СУКАЛЕНКО, доктора філологічних наук, професора, професора кафедри мовної підготовки та соціальних комунікацій Державного податкового університету – «Формування кроскультурної компетентності майбутніх журналістів»; Світлани СІЧКАР, кандидата філологічних наук, доцента кафедри прикладної лінгвістики, зарубіжної літератури та журналістики Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини – «Формування мовленнєвої компетентності майбутніх філологів у процесі професійної підготовки у ЗВО»; Ірини ДЕНИСЮК, старшого викладача кафедри прикладної лінгвістики, зарубіжної літератури та журналістики Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини – «Шляхи вдосконалення професійної підготовки майбутнього вчителя-філолога засобами інформаційних технологій».

       Виступ Л.Потаковської

      Не вистачало б повноти конференції без виступу учителя-практика з 28-річним стажем роботи  Людмили ПОТАКОВСЬКОЇ, яка працює учителем-методистом Славутської гімназії №4 Славутської міської ради Шепетівського району Хмельницької області – «Особливості використання онлайн-інструментів на уроках української мови та літератури». Людмила Олександрівна є учасницею проєкту «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність в освіті»; підготувала учнів, які ставали переможцями Всеукраїнських олімпіад з української мови; Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, Міжнародного конкурсу з українознавства.

      Виступ Д. Безверхнього

      Неповторності та особливого шарму ця конференція набула завдяки виступам науковців-письменників, які нікого не залишили байдужими. Так, на пленарному засіданні взяв участь «наймолодший детективіст України» Дмитро БЕЗВЕРХНІЙ, учитель історії та зарубіжної літератури Паланського ліцею Паланської сільської ради Уманського району Черкаської області – «Ретро-детективні романи як спосіб оприявлення історії повсякдення великих і маленьких міст: літературний вимір».

      Виступ О. Бабія

      Не менш цікавим був виступ надзвичайно талановитого випускника нашого факультету, члена СЖУ, учителя Серединської гімназії імені В.М. Думанського Джулинської сільської ради Гайсинського району Вінницької області Олега БАБІЯ – «Зародження емпатії (співпереживання) у здобувачів освіти на уроках літератури у сучасній українській школі». Вибір теми не випадковий. Олег Анатолійович автор двох збірок новел та нарисів, у яких вміщені твори, переважну більшість яких не можна читати без сліз, причому читач під час їх прочитання то плаче від жалю, то від сміху.

      Виступ Н. Зарудняк

      Змінити світ на краще Словом прагне і Любов Бойчук, про творчість якої на пленарному засіданні була доповідь Наталі ЗАРУДНЯК, старшого викладача кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання УДПУ, яка і сама пише поезію, прозу, – «Роль слова у житті ліричної героїні збірки Любові Бойчук “Душа квітує віршами”»: «Авторка ставить Слово поруч з Богом («Молюся Богові і Слову» і так пояснює свої дії: «– Щоб і для вас молодшав світ // Старий-старий, в мільйони літ, // Щоб розвиднявся у любові, – // Для того я молюся Слову».

      Виступ Т. Омелянчик

      Цікавою була доповідь і Тетяни ОМЕЛЯНЧИК, яка є авторкою художніх творів для дітей, спеціалістом вищої категорії, викладачем-методистом кафедри української філології Комунального закладу вищої освіти «Вінницький гуманітарно-педагогічний коледж» – «Роль мотивації здобувачів початкової освіти у навчанні української мови у світлі НУШ». Зацікавила присутніх і Наталія ЗАГОРУЙКО, викладач вищої кваліфікаційної категорії циклової комісії української мови та літератури Комунального закладу «Уманський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж імені Т. Г. Шевченка Черкаської обласної ради» – «Толерантність на заняттях філологічного циклу як одна зі складових нової української школи»

      Виступ Н. Загоруйко

      Із захопленням своє дослідження представляв Ігор НІКОЛІЧ, викладач кафедри прикладної лінгвістики, зарубіжної літератури та журналістики Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини – «Специфіка роботи з науковою термінологією у закладах загальної середньої освіти», яке викликало жваве обговорення.

      Виступ І. Ніколіча

      Теми виступів, які доповідачі оприлюднили, були, безумовно, актуальними і відповідали сучасним тенденціям науки, тому викликали зацікавлення і численні запитання у присутніх.

      Робота конференції

      Сподіваємося, що конференція «ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ: УКРАЇНСЬКА МОВА ТА УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА» і надалі буде традиційним науковим майданчиком для діалогу та взаємодії дослідників України в умовах глобалізаційних, інформаційно-комунікаційних та суспільних процесів у науці та освіті.

      Наталя Зарудняк

      Світлана Січкар

      " data-title="ІV Всеукраїнська науково-практична конференція «Теорія і практика професійної освіти: українська мова та українська література»">

      ІV Всеукраїнська науково-практична конференція «Теорія і практика професійної освіти: українська мова та українська література»

      18 квітня на базі факультету філології та журналістики Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини відбулася ІV Всеукраїнська науково-практична конференція «ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ: УКРАЇНСЬКА МОВА ТА УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА». Співорганізаторами заходу були Український мовно-інформаційний фонд НАН України, Комунальний заклад вищої освіти «Вінницький гуманітарно-педагогічний коледж», Комунальний заклад «Уманський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж ім. Т. Г. Шевченка Черкаської обласної ради», Володимирський педагогічний фаховий коледж імені Агатангела Кримського Волинської обласної ради.

      Учасники конференції

      Свою участь у науковому форумі засвідчили понад 90 науковців та освітян як представники наукових та освітніх закладів різних рівнів – від загальноосвітніх шкіл до університетів – із різних куточків України, щоб поділитися своїми теоретичними і практичними здобутками.

      Робота модератора

      Модератором відеоконференції була Світлана СІЧКАР, кандидат філологічних наук, доцент кафедри прикладної лінгвістики, зарубіжної літератури та журналістики Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.

      Вітальне слово Т. Годованюк

      З вітальним словом виступили: проректор з наукової роботи, доктор педагогічних наук, професор Тетяна ГОДОВАНЮК та декан факультету філології та журналістики, Заслужений працівник освіти України, доктор педагогічних наук, професор Валентина КОВАЛЬ, які побажали присутнім успішної та плідної праці.

       Вітальне слово В. Коваль

      У програмі пленарного засідання були заявлені виступи Наталії ПАВЛИКІВСЬКОЇ, доктора філологічних наук, професора, професора кафедри української мови факультету філології й журналістики імені Михайла Стельмаха Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського – «Новітні псевдоніми в антропонімній категорії української мови»; Ярослава МЕЛЬНИКА, кандидата філологічних наук, професора, професора кафедри загального та германського мовознавства Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника – «Мовчання як індекс соціокультури та її кризи: дискурсологічний аспект»; Олега СЕМЕНЮКА, доктора філологічних наук, професора, професора кафедри міжнародної журналістики Київського столичного університету імені Бориса Грінченка – «Культурний концепт як одиниця комплексного вивчення мови, свідомості й культури»; Тетяни СУКАЛЕНКО, доктора філологічних наук, професора, професора кафедри мовної підготовки та соціальних комунікацій Державного податкового університету – «Формування кроскультурної компетентності майбутніх журналістів»; Світлани СІЧКАР, кандидата філологічних наук, доцента кафедри прикладної лінгвістики, зарубіжної літератури та журналістики Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини – «Формування мовленнєвої компетентності майбутніх філологів у процесі професійної підготовки у ЗВО»; Ірини ДЕНИСЮК, старшого викладача кафедри прикладної лінгвістики, зарубіжної літератури та журналістики Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини – «Шляхи вдосконалення професійної підготовки майбутнього вчителя-філолога засобами інформаційних технологій».

       Виступ Л.Потаковської

      Не вистачало б повноти конференції без виступу учителя-практика з 28-річним стажем роботи  Людмили ПОТАКОВСЬКОЇ, яка працює учителем-методистом Славутської гімназії №4 Славутської міської ради Шепетівського району Хмельницької області – «Особливості використання онлайн-інструментів на уроках української мови та літератури». Людмила Олександрівна є учасницею проєкту «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність в освіті»; підготувала учнів, які ставали переможцями Всеукраїнських олімпіад з української мови; Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, Міжнародного конкурсу з українознавства.

      Виступ Д. Безверхнього

      Неповторності та особливого шарму ця конференція набула завдяки виступам науковців-письменників, які нікого не залишили байдужими. Так, на пленарному засіданні взяв участь «наймолодший детективіст України» Дмитро БЕЗВЕРХНІЙ, учитель історії та зарубіжної літератури Паланського ліцею Паланської сільської ради Уманського району Черкаської області – «Ретро-детективні романи як спосіб оприявлення історії повсякдення великих і маленьких міст: літературний вимір».

      Виступ О. Бабія

      Не менш цікавим був виступ надзвичайно талановитого випускника нашого факультету, члена СЖУ, учителя Серединської гімназії імені В.М. Думанського Джулинської сільської ради Гайсинського району Вінницької області Олега БАБІЯ – «Зародження емпатії (співпереживання) у здобувачів освіти на уроках літератури у сучасній українській школі». Вибір теми не випадковий. Олег Анатолійович автор двох збірок новел та нарисів, у яких вміщені твори, переважну більшість яких не можна читати без сліз, причому читач під час їх прочитання то плаче від жалю, то від сміху.

      Виступ Н. Зарудняк

      Змінити світ на краще Словом прагне і Любов Бойчук, про творчість якої на пленарному засіданні була доповідь Наталі ЗАРУДНЯК, старшого викладача кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання УДПУ, яка і сама пише поезію, прозу, – «Роль слова у житті ліричної героїні збірки Любові Бойчук “Душа квітує віршами”»: «Авторка ставить Слово поруч з Богом («Молюся Богові і Слову» і так пояснює свої дії: «– Щоб і для вас молодшав світ // Старий-старий, в мільйони літ, // Щоб розвиднявся у любові, – // Для того я молюся Слову».

      Виступ Т. Омелянчик

      Цікавою була доповідь і Тетяни ОМЕЛЯНЧИК, яка є авторкою художніх творів для дітей, спеціалістом вищої категорії, викладачем-методистом кафедри української філології Комунального закладу вищої освіти «Вінницький гуманітарно-педагогічний коледж» – «Роль мотивації здобувачів початкової освіти у навчанні української мови у світлі НУШ». Зацікавила присутніх і Наталія ЗАГОРУЙКО, викладач вищої кваліфікаційної категорії циклової комісії української мови та літератури Комунального закладу «Уманський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж імені Т. Г. Шевченка Черкаської обласної ради» – «Толерантність на заняттях філологічного циклу як одна зі складових нової української школи»

      Виступ Н. Загоруйко

      Із захопленням своє дослідження представляв Ігор НІКОЛІЧ, викладач кафедри прикладної лінгвістики, зарубіжної літератури та журналістики Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини – «Специфіка роботи з науковою термінологією у закладах загальної середньої освіти», яке викликало жваве обговорення.

      Виступ І. Ніколіча

      Теми виступів, які доповідачі оприлюднили, були, безумовно, актуальними і відповідали сучасним тенденціям науки, тому викликали зацікавлення і численні запитання у присутніх.

      Робота конференції

      Сподіваємося, що конференція «ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ: УКРАЇНСЬКА МОВА ТА УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА» і надалі буде традиційним науковим майданчиком для діалогу та взаємодії дослідників України в умовах глобалізаційних, інформаційно-комунікаційних та суспільних процесів у науці та освіті.

      Наталя Зарудняк

      Світлана Січкар

      23.04.2024

      Переглядів 131