Колективна монографія «Людина в мові і тексті»

Колективна монографія «Людина в мові і тексті» (другий випуск) відображає подальший розвиток дослідження засобів вербалізації людського буття, намагання мовця увиразнити особливості зображуваного, репрезентувати розмаїте оприявлення сенсу людської природи  і матеріальних цінностей крізь призму національно-культурного світогляду.

У першому розділі – «Полідискурс: сучасна репрезентація» – О. В. Кульбабська, І. І. Коломієць здійснили спробу дискурсивного огляду різнотипних текстових джерел.

У другому розділі – «Лінгвокульторологічна вербалізація людини в художньому тексті» – авторами, З. І. Комаровою, В. В. Розгон, Ю. В. Шкарою, визначено своєрідність українських фразеологізмів на позначення внутрішньо-почуттєвого стану людини та функційну продуктивність дієслівних форм.

У третьому розділі – «Субстандартна лексика: текстова візуалізація» – О. В. Дуденко та П. І. Гаврилюк з’ясували специфіку сленгової лексики у художньому дискурсі Сергія Жадана.

Для викладачів, учителів, здобувачів вищої освіти й усіх, хто цікавиться антропоцентричним аспектом сучасної української літературної мови.

Валентина Розгон

" data-title="Колективна монографія «Людина в мові і тексті»">

Колективна монографія «Людина в мові і тексті»

Валентина Розгон