З днем рідної мови

Для нас, філологів (і дипломованих, і тих, хто тільки здобуває цей фах) знаменним є сьогоднішнє свято – Міжнародний день рідної мови.

Для нас рідна – українська, і про неї будемо говорити. Польською, але з любов’ю. Навіть якщо ви не вчили мови нашого сусіда, багато що зрозумієте без перекладу – до 70 % слів є спільними для наших мов. Інше звучання. Але – з любов’ю до української.

Ролик підготували здобувачки вищої освіти ОПП Середня освіта (Українська мова і література. Мова і література (польська)) 41 групи Анна Крилова і Анна Язвенко. Обидві вже працюють у школах, навчаючи дітей польської. Але з любов’ю до української.

Спочатку учні ліцею № 10 міста Олександрії (вчитель – А. Ю. Язвенко) Сінякін Артур та Соколенко Валерія (5 клас) читають перекладений польською вірш Ліни Костенко «Крила».

Далі здобувачі середньої освіти Уманського ліцею № 1 Крістіна Гонта (11 клас) та Павло Мостов’як (10 клас) декламують авторські вірші (вчитель – А. В. Крилова). Це їхня перша і відразу вдала спроба писати польською мовою про красу української.

Нехай про красу нашої мови говорять різними мовами! А нам – дбати про неї, вчити її, знати і передавати нащадкам. З любов’ю!

Дякуємо нашим студенткам та їхнім вихованцям за привітання!

Олена Дуденко

" data-title="Mówimy o języku ukraińskim po polsku. Z miłością До Міжнародного дня рідної мови">

З днем рідної мови

Дякуємо нашим студенткам та їхнім вихованцям за привітання!

Олена Дуденко