Гуманітарно-природничий університет ім. Яна Длугоша в Ченстохові

Загалом навчання в обох країнах подібне, але все-таки були певні моменти, які нас здивували. По-перше, освіта в Польщі поділяється на три рівні: бакалавр (licencjat), магістр (magister) та доктор (doktor). Бакалаврська програма зазвичай триває три роки, магістерська – два роки, а програми докторантури можуть тривати від трьох до п’яти років.

dr hab. Барбара Шаргот

По-друге, польські університети практикують екзаменаційну систему оцінювання завдань лекційного типу. Також приємно вразила увага до нас як до студентів-іноземців з боку викладачів та інших здобувачів вищої освіти: лояльне ставлення під час занять, зацікавленість у наших традиціях та культурі, можливість готувати завдання не тільки про польських митців, а й про українських, що ще раз підтверджує повагу їхнього народу до нашого. Приємним доповненням була стипендія, яка повністю забезпечувала всі потреби.

Студентки 31 групи (фото зроблене у Ясній Гурі, головній пам’ятці міста)

По-третє, завдання творчого типу проводились у бібліотеці. Також багато занять розпочинались музичним вступом або цитатами з творів, які ми вивчали. Викладачі проводили пари не тільки польською мовою, а й з елементами англійської та української мов, щоб нам легше було сприймати рідковживані польські слова.

Те, що нас насправді здивувало, – це вік, у якому поляки вступають до ВНЗ. Якщо в середньому українці ідуть навчатись в університет у віці 17 років, то поляки – 21. Але під час занять ми навіть не відчували дефіциту знань, який міг би бути пов’язаний із різницею у віці, оскільки наш університет повністю забезпечує рівень освіти, завдяки якому ми вільно почувалися під час навчання в Польщі.

Проте між нашими університетами є дещо спільне – ставлення до академічної доброчесності, про що нам наголошували щоразу, коли давали завдання індивідуального характеру.

Отже, з огляду на наш досвід, ми рекомендуємо студентам брати участь у програмах навчання за кордоном. Навчання в Польщі є доступним та досить якісним. Крім того, Польща є членом Європейського простору вищої освіти (ЄПВО), що означає, що польські дипломи визнаються в багатьох країнах Європи та світу.

Анна Рудницька, студентка 31 групи

" data-title="Навчання в Польщі та в Україні: чи є відмінність?">

Навчання в Польщі та в Україні: чи є відмінність?

Навчання в Польщі є дуже популярним серед іноземних студентів. І нам, студенткам 31 групи – Ніці Кухаренко, Анні Рудницькій та Анні Нагорній, випала нагода спробувати свої сили в навчанні за кордоном за програмою Erasmus+. Завдяки партнерській співпраці нашого університету й Гуманітарно-природничого університету ім. Яна Длугоша в Ченстохові ми мали можливість порівняти польську систему освіти з українською протягом трьох місяців: з 1 жовтня по 9 січня. Процедура відбору студентів для участь в програмі була доволі справедливою та прозорою.

Гуманітарно-природничий університет ім. Яна Длугоша в Ченстохові

dr hab. Барбара Шаргот

Студентки 31 групи (фото зроблене у Ясній Гурі, головній пам’ятці міста)

Анна Рудницька, студентка 31 групи