УДПУ ФУФ

Масакі Умебаясі чимало років спеціалізується в галузі культурної антропології, філології, етнології. Такий комплексний підхід до вивчення культури японців пробудив у нього прагнення до пізнання культур інших народів, спонукав до етнографічних подорожей.

Під час презентації автор зазначив, що його книга висвітлює символіку й атрибутику свят Нового року, зустрічі весни, збирання врожаю, а також специфіку свят народного календаря та ритуалів імператорської родини, які набрали стійкої традиції в Японії.

УДПУ ФУФ

Викладачів кафедри зацікавило те, що Масакі Умебаясі під час навчання неодноразово брав участь в етнографічних експедиціях з вивчення традиційної культури й побуту українців, кримських татар, побував у багатьох регіонах України.

Зі свого боку викладачі провели екскурсію японському гостеві до науково-дослідних лабораторій «Етнологія Черкаського краю», «Театр Слова», «Центр народної вишивки Східного Поділля».

УДПУ ФУФ

Наприкінці цікавого спілкування вчений дійшов висновку, що кафедра виконує надважливе завдання, рятуючи самобутність української культури й відроджуючи старовинні народні обряди та звичаї.

" data-title="Незабутня презентація книги дослідника японських і українських обрядів">

Незабутня презентація книги дослідника японських і українських обрядів

14 жовтня 2013 року відбулася презентація книги японського вченого Умебаясі Масакі «Календарні звичаї та обряди японців» (Київ, 2012 р.), організована викладачами кафедри української літератури та українознавства.

15.10.2013