Головний герой фільму – Матеуш (Давід Оґроднік) хворий на дитячий церебральний параліч. Не говорить, не ходить, контакту з ним немає. Лікарі поставили діагноз: до кінця життя Матеуш буде рослиною. Страшний діагноз, як виявилося, не до кінця правильний. Ніколи не здаватися – так вчив Матеуша батько.

Атмосфера фільму проникнута незрівнянною теплотою, любов’ю, співчуттям… Разом з тим, режисерові вдалося уникнути зайвої слізливості. Все, як у житті. Просто… Сюжет, показаний у фільмі, натхненний реальними подіями, але це не біографічний фільм. Стрічка переповнена драматизмом, безліччю психологічних нюансів та зворушливістю, що не залишили байдужим жодного глядача. Режисер змушує глядача думати і аналізувати: він випускає подію з логічного ряду «причина-подія-наслідок». І якщо пропустити ще й другий складник ланцюга, то подію не відтвориш.

Драма не залишає осаду в душі, а навпаки, породжує надію і віру, вона дає крила, адже демонструє історію того, як навіть із найглибшої безвиході можна знайти свій шлях. Глядач переживає катарсис, бо потрапляє у світ інший, той, що за муром, заходить у нього і проживає разом із Матеушем його важке життя. Це якісне польське кіно, варте перегляду, яке руйнує перепони між світами і яке сповнене віри в Людину.

Фільми – це не просто прекрасне проведення часу. Це свого роду знайомство з культурою, мовою, традиціями. Такий захід сприяє  вихованню у студентів високих моральних якостей: толерантності, співчуття до ближнього, готовності прийти на допомогу кожному, хто її потребує.

" data-title="Перегляд фільму «Chce się żyć»">

Перегляд фільму «Chce się żyć»

На базі Польського культурно-освітнього центру УДПУ імені Павла Тичини постійно діє кінолекторій, який дає можливість переглядати фільми різної тематики мовою оригіналу, а також поглибити знання студентів з польської мови та культури.

27 лютого 2019 року студенти факультету української філології та слухачі  курсів польської мови за ініціативи викладача кафедри слов’янських мов та зарубіжної літератури Голоднюк Сніжани Костянтинівни переглянули драматичний фільм польського режисера Мачєя Пєпжици «Chce się żyć» («Хочеться жити»).  Режисер пропонує побачити глядачам те, на що ми просто закриваємо очі. Це соціальна кінокартина про місце людини з ДЦП у світі, у соціумі, у власному тілі. Прем’єра фільму в Польщі відбулася 11 жовтня 2013 року, а у світі 25 лютого 2014 року.