16 лютого одинадцять юних дослідників-фольклористів презентували результати своїх наукових досліджень під час ІІ етапу конкурсу-захисту МАН 2019–2020 року в м. Черкаси. У складі журі в секції «Фольклористика» працювала канд. пед. наук, доц. кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання Валентина Анатоліївна Гончарук.

На конкурсі-захисті переважали наукові роботи, присвячені регіональному фольклору й українській народній вишивці в обрядовому фольклорі; в інших роботах було порушено такі проблеми: менталітет українців у народнопісенній творчості Уманщини, жіночий оніричний наратив Смілянщини, традиційні пареми і новотвори у молодіжній субкультурі та інші.

Захист робіт із фольклористики пройшов на високому науковому рівні, результати досліджень було унаочнено мультимедійними презентаціями, роздатковим матеріалом, фольклорно-етнографічними польовими матеріалами, зібраними під час пошуково-дослідницької й експедиційної діяльності, й роботами, вишитими учасниками.

Консультували наукові роботи учасників з Умані та з Христинівського району канд. пед. наук, доц. кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання Наталія Сергіївна Осіпенко, канд. пед. наук, доц. кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання Валентина Анатоліївна Гончарук і докт. пед. наук, проф. кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання Лариса Іванівна Йовенко.

У ІІ етапі конкурсу-захисту МАН із фольклористики нагороди отримали:

ІІІ місце – Марія Олександрівна Логвіненко, учениця навчально-виховного комплексу «Уманської міської гімназії – школи естетичного виховання» Уманської міської ради Черкаської області (керівник – учитель української мови і літератури Валентина Іванівна Островська, консультант – канд. пед. наук, доц. кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання Наталія Сергіївна Осіпенко). Тема роботи: «Народна вишивка Уманщини: традиції і сучасність»;

грамота – Вікторія Олександрівна Кравчук, учениця Малосевастянівської ЗОШ І–ІІІ ст. Христинівської районної ради Черкаської області (керівник – вчитель української мови і літератури Лариса Федорівна Качан, консультант – канд. пед. наук, доц. кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання Валентина Анатоліївна Гончарук). Тема роботи: «Вишиваний рушник у весільній обрядовості села Мала Севастянівка Христинівського району Черкаської області».

Від усієї душі вітаємо переможців ІІ етапу конкурсу-захисту МАН із фольклористики та їхніх наставників і висловлюємо їм найкращі побажання!

Закликаємо учасників до подальшої співпраці та зичимо майбутніх творчих успіхів і наукових звершень у пошуково-дослідницькій роботі з фольклористики!

" data-title="Перемоги учасників ІІ етапу конкурсу-захисту МАН із фольклористики">

Перемоги учасників ІІ етапу конкурсу-захисту МАН із фольклористики

У ІІ етапі конкурсу-захисту МАН із фольклористики нагороди отримали: