Філологія

Теми дисертацій справді викликали інтерес і жваве обговорення у присутніх, адже тісно пов’язані з мовою українського фольклору, історією власних назв, обрядовістю, традиціями і звичаями Східного Поділля. Зазначимо їх: «Мовне вираження національних культурних символів в українських фольклорних текстах» (здобувач – Галина Волох, науковий керівник – доктор філологічних наук, професор Світлана Шуляк); «Мова обрядового фольклору історичної Уманщини» (здобувач – Оксана Денисюк, науковий керівник – кандидат філологічних наук, доцент Василь Денисюк); «Антропонімікон щоденникового дискурсу української мови ХVІІІ ст.» (здобувач – Володимир Кліменков, науковий керівник – кандидат філологічних наук, доцент Василь Денисюк); «Мовна картина світу в лексиці українських фольклорних текстів» (здобувач – Ольга Кондратюк, науковий керівник – доктор філологічних наук, професор Світлана Шуляк); «Номінація весільної обрядовості в східноподільських говірках» (здобувач – Яна Флакей, науковий керівник – кандидат філологічних наук, доцент Тетяна Тищенко).

Володимир Кліменков

Оксана Денисюк

Активну участь в обговоренні тем досліджень та їхньої структури взяли рецензенти: доктор педагогічних наук, доцент Тетяна Григоренко, кандидат філологічних наук, доцент Ірина Гонца, кандидат філологічних наук, доцент Василь Денисюк,  кандидат філологічних наук, доцент, доцент Тетяна Тищенко, доктор філологічних наук, професор Світлана Шуляк.

Віримо, що наші аспіранти успішно подолають усі випробування у ході здобуття освітньо-наукового ступеня доктора філософії зі спеціальності 035 «Філологія» і невдовзі захистять дисертації якнайкраще.

Секретар кафедри Олена Дуденко

" data-title="ПЕРШІ НАУКОВІ КРОКИ НАШИХ АСПІРАНТІВ">

ПЕРШІ НАУКОВІ КРОКИ НАШИХ АСПІРАНТІВ

Цьогоріч вступна кампанія на факультеті філології та журналістики трохи відрізнялася від попередніх: уперше за останні ледь не два десятки років було здійснено набір на освітньо-наукову програму третього рівня вищої освіти «Філологія» (гарант – доктор філологічних наук, професор Світлана Шуляк). Ряди аспірантів поповнили 5 здобувачів: Галина Волох, Оксана Денисюк, Володимир Кліменков, Ольга Кондратюк і Яна Флакей.  У надто відповідальному квесті «Здобуття освітньо-наукового ступеня доктора філософії» серйозним випробуванням (після вступних!) стало затвердження теми дисертаційного дослідження. 14 вересня 2023 р. на розширеному засіданні кафедри української мови та методики її навчання здобувачі презентували проспекти своїх майбутніх презентацій, відповідали на питання рецензентів та кафедралів.

Філологія

Володимир Кліменков