Тетяна Годованюк

Науковий форум зібрав для обговорення актуальних проблем лінгвістики та лінгводидактики 160 науковців і вчителів-словесників. Цікаві, науково ємні доповіді було виголошено на пленарному засіданні. П. Гриценко, доктор філологічних наук, професор, завідувач відділу діалектології, директор Інституту української мови НАН України, окреслив коло нагальних питань, відповідь на які має дати українська лінгвістична спільнота. Доктори філологічних наук К. Глуховцева, Г. Дидик-Меуш, Н. Коваленко, Т. Коць, М. Торчинський торкнулися різних напрямків функціювання мови – від говірки до літературної мови, від давнини до сьогодення. Компаративне дослідження презентувала О. Тимко-Дітко, доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри української мови Загребського університету.

Валентина Коваль

Жваві дискусії точилися в кожній секції. Багато доповідей було присвячено болючому сьогоденню, яке в кожного українця і того, хто вболіває за нашу країну, щосекунди змінює лексико-семантичну гаму. Приємно, що в конференції взяли участь молоді науковці, які отримали добру порції рекомендацій для завершення своїх досліджень.

Павло Гриценко

Голод наукового спілкування дався взнаки: заплановане завершення роботи секцій о 17.00 залишилося на папері, бо колеги-однодумці продовжували далі обговорювати нові проєкти, теми для майбутніх досліджень.

" data-title="ПЕРШИЙ ЗОДІАКАЛЬНИЙ ЦИКЛ КОНФЕРЕНЦІЯ ЗАВЕРШИЛА НА ВИСОКОМУ РІВНІ">

ПЕРШИЙ ЗОДІАКАЛЬНИЙ ЦИКЛ КОНФЕРЕНЦІЯ ЗАВЕРШИЛА НА ВИСОКОМУ РІВНІ

10–11 листопада 2022 року відбулася чергова – 12! – Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Динамічні процеси в лексиці та граматиці слов’янських мов».

Тетяна Годованюк

Валентина Коваль