Тетяна Тищенко

Ці та інші питання на лекції з дисципліни «Регіональне лінгвокраєзнавство» (викладач – доцент Тетяна Тищенко) для студентів 23 групи ОП «Українська мова і література. Психологія» розкрив доктор філологічних наук, доцент, професор кафедри української мови, директор навчально-наукового інституту української філології та журналістики Кам’янець-Подільського національного педагогічного університету імені Івана Огієнка Борис Олексійович Коваленко.

Лекція уродженця і дослідника мовного портрета Поділля  продовжила цикл гостьових лекцій від дослідників подільського говору (у рамках угод між лінгвокраєзнавчими центрами університетів Поділля) і стала своєрідним містком для вивчення дисциплін мовознавчого («Історія української літературної мови», «Діалектологія», «Лінгвостилістика», «Лінгвістичний аналіз тексту») та літературознавчого («Історія літературного процесу», «Регіональне літературознавство») циклів.

Тетяна Тищенко

Студенти усвідомлюють важливість таких лекцій із «Регіонального лінгвокраєзнавства»: «Знання, одержані на лекції, знадобляться для мене як майбутнього вчителя, адже, знаючи про особливості мовотворчості письменника,  я зможу аналізувати  той чи той його твір» (Валерія Погорецька).

«Вражена кількістю сучасних досліджень подільського говору і вдячна за можливість спілкуватися з такими цікавими людьми, як Інна Валентинівна Гороф’янюк і Борис Олексійович Коваленко» (Анна Раздєлова).

«Дякую Борисові Олексійовичу і маю надію, що зустрічі  з дослідниками подільського говору будуть у нас традиційними (Юліанна Марциновська), бо всі вони дуже інформативні, пізнавальні, потрібні, а лектори  майстерно передають нам свою захопленість діалектологічними дослідженнями й мотивують нас вивчати своє, рідне» (Юлія Скакальська).

" data-title="ПОДІЛЬСЬКЕ СЛОВО В ХУДОЖНІЙ ЛІТЕРАТУРІ Й ДІАЛЕКТОЛОГІЧНИХ ДОСЛІДЖЕННЯХ">

ПОДІЛЬСЬКЕ СЛОВО В ХУДОЖНІЙ ЛІТЕРАТУРІ Й ДІАЛЕКТОЛОГІЧНИХ ДОСЛІДЖЕННЯХ

Як письменники, вихідці із Поділля, впливали на формування української літературної мови кінця ХІХ – початку ХХ століття? Які подільські діалектні риси репрезентовані в рукописах М. Коцюбинського, А. Свидницького, С. Руданського? Чому для дослідника мовотворчості письменника найважливішим джерелом є авторські рукописи? Як спотворювали оригінальні тексти письменників радянські редактори?