Поділитися новиною
Практична підготовка здобувачів вищої освіти – важливий крок до фахової майстерності
Практична підготовка на факультеті філології та журналістики здійснюється відповідно до графіків освітнього процесу, де належне місце відведено і навчальним, і виробничим практикам.
Перші кроки в професію здійснили здобувачі вищої освіти 21 та 22 групи (денної форми навчання) та 21 групи (заочної форми навчання) ОС «Бакалавр» з настановної конференції з навчальної (психолого-педагогічної) практики, яка проводилася в змішаному форматі.
Керівники, доцентка Наталка Дудник та доцентка Галина Шулдик, привітали студентів із першою фаховою практикою і наголосили, що метою психолого-педагогічної практики є оволодіння здобувачами сучасними методиками і формами організації освітньо-виховного процесу в закладах загальної середньої освіти в умовах воєнного стану. Саме в цей складний для всієї України час місія вчителя-словесника є особливою.
Практика проводиться в закладах загальної середньої освіти. Студенти беруть участь в основних видах діяльності вчителя української мови та літератури і виконують функції асистента класного керівника.
На конференції студенти були ознайомлені з технікою безпеки, з програмою психолого-педагогічної практики та особливостями її перебігу в умовах воєнного стану, коли різні навчальні заклади працюють у різних формах.
Групові керівники ознайомили студентів з програмою практики та вимогами до виконання завдань, надали рекомендації до виконання окремих завдань та оформлення звітної документації.
Сподіваємося, що не дивлячись на особливі складні умови, студенти впораються із програмними завданнями практики, креативно поставляться до проведення виховних заходів із учнями і зуміють пересвідчитися, що правильно обрали професію.
Триває виробнича (педагогічна) практика у здобувачів вищої освіти ОС «Магістр».
Педагогічна практика для здобувачів вищої освіти ОС «Магістр» денної та заочної форми навчання розпочалася з традиційної настановної конференції, у роботі якої брали участь студенти, що навчаються за освітньо-професійними програмами: «Середня освіта (Українська мова і література. Мова і література (англійська))», «Середня освіта (Українська мова і література. Мова і література (польська))», Середня освіта (Українська мова і література). Літературне редагування», «Середня освіта (Українська мова і література)» та керівники і методисти Л. П. Пархета, Т. В. Лопушан, Т. В. Григоренко, Т. М. Тищенко, І. С. Гонца, І. І. Коломієць.
Відповідальна за практики від факультету Любов Пархета провела інструктаж із техніки безпеки та правил поводження у надзвичайних ситуаціях. Керівники практики ознайомили здобувачів із програмою педагогічної практики, з особливостями методики навчання фахових дисциплін у старших класах. Професорка кафедри української мови та методики її навчання Тетяна Григоренко проконсультувала здобувачів із проблеми вивчення узагальненого курсу з української мови та підготовки учнів до складання НМТ.
Здобувачам, котрі працевлаштовані, були надані рекомендації з виконання програми практики та звітної документації з використанням їхнього власного досвіду.
Конференція була плідною, інформативною. Здобувачі ставили запитання, на які одразу отримували відповіді. Всі групові керівники створили групи, в яких спілкуються зі здобувачами, які повідомляють про перебіг практики. Сподіваємось, що усім студентам факультету філології та журналістики ОС «Магістр» вдасться повною мірою виконати програму виробничої (педагогічної) практики і цим самим засвідчити про набуття загальних та фахових компетентностей з кожної освітньої програми.
Любов Пархета
Переглядів 239