Проблеми підготовки студентів-філологів до українознавчої роботи в школі

У межах Днів науки в університеті на базі Науково-дослідної лабораторії «Проблеми підготовки студентів-філологів до українознавчої роботи в школі» кафедра української літератури, українознавства та методик їх навчання (завідувач – професор Наталія Сивачук) 4 квітня провела Регіональний науково-методичний семінар «Народознавство Уманщини в іменах». Семінар зібрав у дружньому колі викладачів факультету, науковців лабораторії, здобувачів вищої освіти, учасників студентського наукового фольклорного товариства імені Хрисанфа Ящуржинського та гостей.

Проблеми підготовки студентів-філологів до українознавчої роботи в школі

Відповідальна за наукову роботу на кафедрі, модератор семінару, доцент Валентина Гончарук зробила екскурс в історію створення науково-дослідної лабораторії, зазначила, що впродовж 25 років лабораторія активно здійснює науково-дослідницьку діяльність і проводить пошукові фольклорно-етнографічні експедиції та фольклорні практики зі здобувачами вищої освіти, спрямовані на дослідження культурної спадщини Черкащини і в, першу чергу, Уманщини. Вона підсумувала, що результатом проведеної українознавчої роботи кафедри  стало створення наукового архіву лабораторії, у якому мають гарну нагоду працювати над своїми темами досліджень і науковці, і вчителі, і здобувачі.

Наталія Сивачук

Керівник лабораторії, професор Наталія Сивачук у своєму виступі відзначила патріотичне спрямування тієї подвижницької праці, яку від часу створення лабораторії зробили викладачі та здобувачі вищої освіти в царині народо- та українознавства: «Це засвідчує те, що ми любимо Україну не тільки до глибини душі, а й до глибини тяжкої, послідовної і чесної роботи». Вона згадала про проведені науковцями лабораторії українознавчі експедиції й фольклорно-етнографічні практики зі здобувачами вищої освіти, звернула особливу увагу присутніх на науковий архів, що є скарбницею зібраного та дослідженого фольклору.

Науковці лабораторії у свої виступах розкрили раніше невідомі сторінки життєпису народознавців Уманщини Івана Прісовського (Наталія Сивачук), Теофана Фіялка (Оксана Циганок), Василя Доманицького (Олександр Санівський), Мирослава Мицика (Валентина Гончарук), Олександра Алеші (Наталія Осіпенко) та інших, проаналізували їхній фольклорно-етнографічний і літературний доробок та закликали всіх присутніх до гідного продовження пошуково-дослідницької праці у цьому напрямі.

Валентина Гончарук

Організатори під час семінару переконали всіх присутніх у тому, який неоціненний народознавчий спадок залишили нам видатні діячі Уманщини, та закликали їх і надалі вивчати та використовувати його під час занять, позааудиторних заходів в університеті, а також в освітньому процесі закладів загальної середньої освіти.

Оксана Циганок

" data-title="Регіональний науково-методичний семінар «Народознавство Уманщини в іменах»">

Регіональний науково-методичний семінар «Народознавство Уманщини в іменах»

Наталія Сивачук