Учасники зустрічі

Зустріч була цікавою насамперед тим, що дала можливість почути роздуми самих авторів щодо програм: сумніви, плани, бажання. Укладачі запрошували присутніх висловити свої міркування, побажання щодо їх змісту.

Учасники зустрічі

Цікавою вона була ще й тим, що знаний в Україні та за її межами шевченкознавець Василь Пахаренко поділився своїм оригінальним баченням Кобзаря: особистість, зв’язок із сучасністю, вибір творів… Ці міркування виявилися цінними як для другокурсників, які щойно закінчили вивчення курсу за вибором «Шевченкознавство», так і для четвертокурсників, які саме студіюють «Методику навчання української літератури». Василь Пахаренко вміє викликати захоплення авдиторії. Так, цей свій виступ розпочав з того, що навіть не впевнений, чи вдасться відповідати високому рівню, бо зібралися фахівці… (зрозуміло, присутні комплімент оцінили). На закінчення ж зловив комплімент від Зари Тищенко: «Серце б’ється – оживає, як чує Вас як шевченкознавця…»

Виступ Василя Пахаренка

У плані методики безцінним був виступ Володимира Макаренка, який поділився своїм досвідом викладання творчості Т. Г. Шевченка у школі.

Виступ Володимира Макаренка

Модерувала зустріч Зара Тищенко, влучні коментарі як керівник колективу зі створення авторських модельних програм додавала Таміла Яценко, цікавими роздумами доповнили захід Світлана Ковтюх та Ірина Тригуб.

Переглянути запис виступів Василь Пахаренко та Володимир Макаренко  можна на ютюб-каналі Центру професійного розвитку педагогів м. Києва.

Наталя ЗАРУДНЯК

" data-title="Шевченко “довіку насущний”. Особливості вивчення Тараса Шевченка в 7 класі НУШ">

Шевченко “довіку насущний”. Особливості вивчення Тараса Шевченка в 7 класі НУШ

Викладачі кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання факультету філології та журналістики Валентина Гончарук та Наталя Зарудняк разом зі студентами 31 групи (ОП «Середня освіта (Українська мова і література. Мова і література (польська))»), 33 групи (ОП «Середня освіта (Українська мова і література). Психологія»), студентами 22 групи (ОП «Середня освіта (Українська мова і література. Мова і література (англійська))») першого (бакалаврського) рівня вищої освіти стали учасниками онлайн-зустрічі «Шевченко “довіку насущний”. Особливості вивчення Тараса Шевченка в 7 класі НУШ», на яку як доповідачів було запрошено Василя Пахаренка та Володимира Макаренка, членів авторського колективу зі створення модельних програм, який очолює Т. Яценко (Т. Качак, В. Кизилова, В. Пахаренко, С. Дячок, Л. Овдійчук, О. Слижук, В. Макаренко, І. Тригуб).

Виступ Василя Пахаренка

Виступ Володимира Макаренка