Півтори години роботи пройшли непомітно в теплій компанії за душевними розмовами та корисною справою. Дівчат пригощали чаєм, солодощами, а також познайомили із військовослужбовцем із позивним «Лис». За цей короткий проміжок часу студенти дізнались, що існує три основні техніки плетіння маскувальної сітки: «змійка», «бахрома» та «змішана». Для техніки «змійка» необхідні смужки тканини довжиною від 30 сантиметрів до одного метра та шириною до 5 сантиметрів. Тканина фіксується та вплітається у довільній формі. Головне для цієї техніки, щоб тканина не провисала, тому попередньо сітка має бути добре натягнутою.      Техніка «бахрома» потребує маленьких шматочків тканини, які зав’язуються на кожному вузлі сітки. Коли таких клаптиків багато, вони створюють об’єм та приховують усе, що знаходиться під сіткою. Третій вид маскувальної сітки – «змішаний»: спочатку плететься «змійка», а потім додаються вузлики. Колір тканини для маскувальної сітки має бути природний: коричневий, зелений, сірий, пісочний для теплого сезону та білий, якщо є сніг. Перед плетінням важливо перевірити тканину на вогні: вона не має плавитися та спалахувати, адже під час бойових дій може травмувати військових.

Студентки до глибини душі пройнялися благодійною справою. «Приємно усвідомлювати, що хоч чимось можеш допомогти нашим героям, адже вони відстоюють свободу та незалежність усієї країни, боронять наш мирний сон, можливість спокійно ходити до університету і навчатися», – відзначила Вікторія Бучак. Волонтери розповідають, що зараз насправді не вистачає і матеріальних, і людських ресурсів. Вони закликають усіх, хто розуміє важливість кожного доброго вчинку, приєднатися до благодійних акцій:  «Великодній кошик для солдата» – збір засобів гігієни, вітамінів, цукерок, чаю, кави, виготовлення оберегів, малюнків, листів; «Добро жменями» – збір макулатури, пластикових кришечок та пляшок; «Павучок» – допомога у виплітанні маскувальних сіток.

Допоможемо нашим захисникам РАЗОМ!! Адреса Уманської волонтерської  громадської організації: м. Умань, вул. Незалежності, буд. 7  (біля ТЦ «Барвінок»).

" data-title="Співпраця філологів з Уманською волонтерською громадською організацією «Разом»">

Співпраця філологів з Уманською волонтерською громадською організацією «Разом»

Цього тижня студенти 12 групи факультету української філології Вікторія Бучак, Аліна Шеян та Вікторія Поліщук відвідали Уманську волонтерську громадську організацію «Разом» http://dopomoga-armii.com.ua/uman/. Там їх радо зустріли працівники-волонтери Світлана та Максим. Пані Світлана пояснила, як правильно плести маскувальну сітку для наших захисників.