Андріївські вечорниці

Організатори дійства, заступник декана з виховної роботи Наталія Осіпенко, голова студради Олександра Можайкіна, куратор 12 і 14 групи Віта Кириченко спільно провели свято, де охочі кусали калиту, танцювали, дізнавалися своє майбутнє, частувалися. Під час заходу активну участь брали не лише студенти, а й викладачі. Усі вони охоче підходили до Солохи за ворожінням та пригощалися смаколиками.

Своїми враженнями від першого святкування Андрія вже у статусі студентки поділилась Вікторія Абовян: «Щорічно вся Україна святкує 13 грудня Святого Андрія, цей рік не був винятком.

Андріївські вечорниці

Дійство було вражаючим: воно відвертало від щоденної рутини, занурювало кожного в глибини українського фольклору, його багатство. Мені дуже сподобалося проведення цього свята разом із ФУФ, адже це моє перше свято разом з УДПУ, яке запам’ятається назавжди. Ми провели час незабутньо».

Андріївські вечорниці

Солоха, а власне Анна Язвенко, також не залишилась осторонь і розповіла нам, як усе було: «Після святкування дня Андрія залишилися тільки приємні враження та щасливі спогади про початок різдвяного дійства. Бути в ролі Солохи мені неабияк сподобалось, розважати гостей ворожінням  на щастя, на долю  було надзвичайно весело. Після полону карантину це свято стало ковтком свіжого повітря».

Андріївські вечорниці

А ось що каже Анна Нагорна про наше свято: «Просто серед коридору ми відродили давні українські традиції на Андрія.  Кусали калиту, а чорт бив по носі рушником, якщо хтось засміявся. Солоха припрошувала до столу і ворожила. Лунали українські народні пісні, а дівчата  влаштовували ігри. Це були справжні вечорниці!».

Наші філологи ще раз довели, що разом ми – одна велика і дружна родина, яка не тільки наполегливо навчається, а й уміє розважатися!

" data-title="Святкування Андрія на факультеті української філології">

Святкування Андрія на факультеті української філології

13 грудня відзначають день святого Андрія Первозваного, в українській традиції відомий як Андріївські вечорниці або ж просто «Калита».

Традиційно студенти факультету української філології Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини зібралися біля Абетки, аби показати, як треба святкувати.