секції Етнологія та Археологія

17-18 лютого проходив ІІ (обласний) етап  конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН. У секції «Фольклористика» результати своїх наукових досліджень презентували 10 учнів-конкурсантів, у секції «Археологія» – 9, у секції «Етнологія» – 9. У складі журі конкурсу працювали доценти кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання Валентина Анатоліївна Гончарук (секція «Фольклористика») та Оксана Олександрівна Циганок (секції «Археологія» й «Етнологія»).

Постер з фольклористики Марієнко Анастасії

Постер Качан Світлани

Конкурсу передувало заочне оцінювання робіт, а власне конкурс-захист складався з двох частин: 1) постерного захисту; 2) наукової конференції.

Робота у вищеназваних секціях пройшла злагоджено, змістовно й дуже цікаво; крім виступів, тривала жвава дискусія учасників із членами журі та конкурсантами, які ставили запитання з тем досліджень.

Виступ з етнології Ганути Мирослава

Виступ з фольклористики Харенко Владислави

Журі відзначило актуальність тем наукових робіт конкурсантів, доцільність і коректність використаних ними методів наукових досліджень, самостійність, оригінальність  і доказовість суджень, а також особистий внесок кожного автора в дослідження.

Постер з фольклористики Харенко Владислави

Презентація Марієнко Анастасії

Перемоги у конкурсі здобули учасники з Умані та Уманського району:

секція «Фольклористика»:

1  місцеВладислава Олександрівна Харенко (учениця 10-А класу Уманського ліцею № 3 Уманської міської ради Черкаської області); науковий керівник: Оксана Василівна Прокопенко – учитель  української мови та літератури; науковий консультант: Валентина Анатоліївна Гончарук – доцент кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання. Тема роботи: «Світоглядні уявлення українців у міфологічних легендах історичної Уманщини».

2 місцеАнастасія Миколаївна Марієнко (учениця 10 класу Косенівського ліцею Дмитрушківської сільської ради  Уманського району  Черкаської області); науковий керівник: Лариса Василівна Колесник – учитель української літератури. Тема роботи: «Сучасне побутування  прокльонів як паремійного жанру  (на  прикладі  с. Косенівка  Уманського району Черкаської області)».

3 місцеСвітлана Олександрівна Качан (учениця 9 класу Малосевастянівського ліцею Христинівської міської ради Черкаської області); науковий керівник: Лариса Федорівна Качан – учитель української мови та літератури; науковий консультант: Валентина Анатоліївна Гончарук – доцент кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання. Тема роботи: «Дитина в народних уявленнях і повір’ях, звичаях і обрядах села Талалаївка».

секція «Етнологія»:

2 місцеМирослав  Олександрович  Ганута  (учень 11-Е класу Уманського ліцею № 3 Уманської міської ради Черкаської області); наукові керівники: Ганна Вікторівна Ганіч –  учитель історії та правознавства, Оксана Миколаївна Ганута – учитель історії та правознавства; науковий консультант: Оксана Олександрівна Циганок – доцент кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання. Тема роботи: «Побратимство як феномен українського війська».

Дякуємо всім учасникам конкурсу за чудові, цікаві, пошуково-дослідницькі роботи, а їхнім учителям – за гарне й мудре наставництво!

Висловлюємо вітання переможцям та їхнім керівникам, а також побажання нових «відкриттів» (тем, постатей, явищ), творчого натхнення, наполегливості у здійсненні експедиційних пошуків, оригінальності думок, впевненості у формулюванні висновків.

Відповіді на запитання Марієнко  Анастасії

Запрошуємо учнів вступати на факультет філології та журналістики,  де створені всі умови для здобуття якісної освіти та проведення наукових досліджень із фольклористики, етнології, міфології, регіонального українознавства, культурології та збереження регіональної культурної спадщини!

" data-title="«В океані рідного народу Відкривай духовні острови» (Василь Симоненко)">

«В океані рідного народу Відкривай духовні острови» (Василь Симоненко)

секції Етнологія та Археологія

Постер з фольклористики Марієнко Анастасії