Поділитися новиною
ВЧИМОСЯ БУТИ ДОБРОЧЕСНИМИ. ЧАСТИНА ІІ
Нова зустріч поборників академічної доброчесності, яку ми анонсували 5 жовтня, відбулася за тиждень, 12 жовтня 2023 р. І зорієнтована була більше на здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» та «молодший спеціаліст», хоча взяли участь у ній близько 130 учасників: і викладачі Комунального закладу вищої освіти «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського», і Коростишівського педагогічного фахового коледжу імені І. Я. Франка Житомирської обласної ради, і керівники кваліфікаційних курсових робіт, здобувачі освітньо-наукового ступеня «доктор філософії», учителі, викладачі – випускники факультету.
Про що йшлося цього разу? На початку – про штучний інтелект, зокрема можливості застосування чат-бота зі штучним інтелектом ChatGPT в освітній діяльності. Про це розповів Ігор Ніколіч, здобувач освітньо-наукового ступеня доктора філософії зі спеціальності 035 «Філологія», викладач кафедри прикладної лінгвістики, зарубіжної літератури та журналістики. Доповідач наголосив: чат-бот не заміняє людську діяльність, а лише допомагає виконувати певну роботу, наприклад, скласти план певного дослідження, перекласти невеликий текст іноземною тощо. Продемонстрував, як згенерований сервісом документ проходить антиплагіатну перевірку. Але! Запропоноване чатом треба обов’язково перевірити, відкорегувати, адже він може помилятися. А може видати просто дурницю – не майстер він ще в україномовному контенті!
Про етапи пошуку наукових джерел та опрацювання матеріалу з теми дослідження за правилами академічної доброчесності розповіла Аліна Блоха, провідний бібліограф наукової бібліотеки УДПУ. Доповідачка наголосила на забороні використання російських джерел в освіті і науці; розповіла про етапи роботи з літературою до теми дослідження. А ще запросила всіх користуватися і віртуальною бібліографічною довідкою, що доступна для всіх – і здобувачів, і викладачів; й електронним каталогом наукової бібліотеки університету.
Думається, цікавими для присутніх були повідомлення Галини Войтенко, викладачки української мови та літератури Комунального закладу «Уманський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж ім. Т. Г. Шевченка», і Яни Флакей, здобувачки освітньо-наукового ступеня доктора філософії зі спеціальності 035 «Філологія», які закінчили в різний час наш факультет. Наскрізною ідеєю в їхніх повідомленнях була наступність: випускник педколеджу – бакалавр – магістр – аспірант. Проте тема семінару – «Інструменти для розвитку культури академічної доброчесності» – актуалізувалася в усіх виступах.
Отож, учімося бути доброчесними.
Переглядів 322