Марина Зарудняк

Журі відібрало 60 творів, які, на його думку, мають велике значення не тільки для конкурсу, а й для історії, адже автори подали реальні життєві приклади, які вони чи хтось із рідних, знайомих пережив. Ці твори вже формуються в однойменний альманах.

Нагородження відбулося у львівському Будинку офіцерів.

Диплом

Організатори хотіли дати можливість учасникам отримати кваліфіковану оцінку членів журі, познайомити авторів один з одним, популяризувати ім’я Леся Мартовича.

Лесь Мартович – видатний український письменник і громадський діяч, який пройшов тяжкий, але чесний життєвий шлях. Його життя і самобутня творчість органічно пов’язані з чарівним куточком української землі у межиріччі Черемоша й Прута.

Написав 27 оповідань. Основна тема – нужденне життя українського селянства Галичини в умовах соціального і національного поневолення. Твори з життя інтелігенції написані з дусі гострої викривальної сатири. Лесь Мартович як юрист чимало уваги приділив показу суті суду як засобу пригноблення простої людини. Цій меті присвячені його драматичні оповідання «За топливо», «За межу», «Зле діло».

Лесь Мартович

В останні роки життя Лесь Мартович написав найбільшу свою повість «Забобон».

Злигодні першої світової війни остаточно підірвали слабке здоров’я письменника. Помер на руках полонених солдатів. Похований у селі Монастирок.

" data-title="ВІТАЄМО З ПЕРЕМОГОЮ У ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ КОНКУРСІ">

ВІТАЄМО З ПЕРЕМОГОЮ У ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ КОНКУРСІ

Марина Зарудняк, студентка 43 групи, учасниця гуртка «Літературне краєзнавство», неодноразово перемагала в поетичних конкурсах. Цьогоріч вона стала дипломанткою VII Всеукраїнського літературного конкурсу імені Леся Мартовича, нагороджена Дипломом ІІ ступеня в номінації «Добірки. Проза». Конкурс проходив під назвою «Війна в Україні і шляхи до перемоги», зібрав 375 учасників, серед яких як новачки, так і відомі письменники.

Марина Зарудняк

Нагородження відбулося у львівському Будинку офіцерів.

Диплом

Лесь Мартович

В останні роки життя Лесь Мартович написав найбільшу свою повість «Забобон».