Скринька довіри

Ваше ім'я (обов'язково)

Тема

Ваше повідомлення

uk Українська

Факультет української філології

Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

Друк Друк

Майстер-клас «Український рушник»

Українська народна вишивка, зокрема вишитий рушник, є відображенням живописної, графічної й орнаментально-композиційної культури народу. Разом з тим рушник є результатом як матеріально-практичної, так і духовної діяльності людини. В ньому міститься інформація про орнамент, композицію, колорит, він охоплює сферу знань і вірувань, демонструє естетичні погляди, смаки, а також враховує звичаєво-обрядові аспекти, етичні переконання тощо.

На факультеті української філології Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини при науково-методичному центрі «Дослідження вишивки Східного Поділля» працює майстер-клас «Український рушник» (керівник – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри української літератури та українознавства, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України Осіпенко Наталія Сергіївна).

Метою діяльності майстер-класу є реалізація комплексу навчально-виховних, навчально-дослідних, науково-методологічних проблем, пов’язаних з українською культурною традицією мистецтва вишивкарства.

Основні завдання майстер-класу «Український рушник»:

  • здійснення пошуково-експедиційної роботи;
  • відтворення старовинних рушників;
  • удосконалення технології виконання вишивальних швів;
  • дослідження етнолінгвістичного змісту українського рушника;
  • поглиблення знань про історію розвитку рушникарства Східного Поділля;
  • вивчення досвіду роботи майстрів вишивки;
  • організація виставкової діяльності;
  • екскурсійно-просвітницька діяльність.

Основним змістом вишивальної творчості студентів-філологів є збирання та відтворення старовинних рушників Східного Поділля. Співробітниками та студентами-членами науково-дослідної лабораторії «Проблеми підготовки студентів-філологів до українознавчої роботи в школі» під час експедицій зібрано більше трьох сотень рушників. У процесі відтворення рушників студенти вивчають особливості семантики орнаменту, кольору, технології виконання швів та мережок, адже орнаментальні мотиви українських рушників сягають своїм корінням у місцеву флору і фауну, в історичну традицію. Паралельно до кожного рушника ними створюються електронні схеми орнаменту, які з часом будуть оформлені в альбом.

Таким чином, дослідження та відтворення автентичних зразків вишивки під час занять майстер-класу «Український рушник» сприяє формуванню трудових вмінь і навичок, естетичних смаків майбутніх філологів і українознавців, розширенню знань студентів з народознавства.

Робота майстер-класу «Український рушник» передбачає розкривати повною мірою красу народних святинь, належним чином ознайомлювати молоде покоління з багатством української народної вишивки та розвивати бажання глибоко вивчати й естетично усвідомлювати звичаї, традиції, обряди, ремесла і промисли нашого народу.

 

Запрошуємо на майстер-клас з української вишивки!

«Черкащина. Віхи шістдесятирічної історії»

Наталія Мамчур на Міжнародній виставці в Туркменистані

Вишивана Умань

Українська вишиванка: регіональний вимір

«Матір Божа, Україну збережи!»

Враження з «Вулиці майстрів» на День міста Умань

Майстер-клас з вишивки до Великодніх свят

Вишиванка своїми руками!

Етнокультурна екскурсія до столиці України

«Військово-польовий арт» очима студентів-філологів

«Військово-польовий арт» – погляд на війну через призму творчості Наталії Мамчур

Фольклорна експедиція у Всесвітній день вишиванки

Українознавці взяли участь у ІІІ етнокульторологічному фестивалі «ГРОНО КАЛИНИ – 2018»

Українознавство в системі національно-патріотичного виховання сучасної молоді

 

06.06.2013