uk Українська

Факультет української філології

Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

Друк Друк
Поділитися новиною

Шановні студенти!

ФУФ УДПУ

Професорсько-викладацький склад факультету української філології  з нагоди Міжнародного дня студента щиро вітає студентську молодь. Здобуття освіти – це перший ступінь становлення вас як професіоналів. Ви вже зробили важливий крок, обравши майбутню спеціальність учителя. Олександр Македонський називав  учителя «научителем життя достойного»,  Ян Коменський – «посередником між Богом і людьми», Священик Епіфаній – «світилом світлим, яке засяяло серед мороку й пітьми».  Отож,  учитель – це  проповідник  живого, одухотвореного і сердечного слова;  провісник  Правди, служитель Істини, Добра і Краси;  творець Школи Радості, Школи Духу.

Тож бажаємо вам,  студенти-філологи,  не полінуватися  пройти шлях професійного сходження.  Від вашої небайдужої життєвої позиції, активної участі у суспільних перетвореннях великою мірою залежить майбутнє України.

 

Довідка. Студенти завжди були найбільш волелюбною, незалежною та вільнодумною частиною суспільства. Ідея створення міжнародного об’єднання студентської молоді зародилася в Європі наприкінці XIX століття. У 1893 році в Женеві був скликаний Міжнародний конгрес студентів-соціалістів, що прийняв рішення: установити і налагоджувати зв’язки між студентами різних країн. Істотний вплив на розвиток студентського руху зробили трагічні події осені 1939 року в Чехословаччині. Тоді 17 листопада тисячі студентів міста Праги та їхніх викладачів заповнили вулиці міста, протестуючи проти гітлерівської окупації, але вони були арештовані німецько-фашистською владою і розстріляні або відправлені в концтабори. Міжнародний день студентів був заснований у 1941 році в Лондоні на світлу пам’ять загиблих студентів Чехословаччини.

В Україні 17 листопада почали відзначати як День студента з 1999 року згідно з наказом Президента Леоніда Кучми.

18.11.2015

uk Українська
X