uk Українська

Факультет української філології

Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

Друк Друк
Поділитися новиною

Новини з форуму видавців

Уже 23 роки поспіль у вересні Львів – «книжкова столиця України» – приймає гостей та учасників міжнародного Форуму видавців.ФУФ УДПУ

Країни-учасниці: Австрія, Білорусь, Греція, Грузія, Данія, Естонія, Ізраїль, Італія, Канада, Каталонія, Латвія, Литва, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, ПАР, Перу, Польща, Румунія, Сербія, Словаччина, Словенія, США, Україна, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія та Швеція.

У програмі  форуму-2016 закладено 1236 заходів, і це – 703 заходи Форуму видавців, 491 подія Міжнародного літфесту, 24 заходи благодійної акції «Третій вік: задоволення від читання», 18 заходів Бібліотечного форуму.

Доцент кафедри української літератури, українознавства та методики їх навчання УДПУ, член Національної спілки письменників Марина Павленко була запрошена на Форум як автор книжок для дітей та підлітків. Як автор мала й ряд автограф-сесій, презентацій у школах та інших закладах.

ФУФ УДПУ

Цього разу вона представляла ще й свою книжкову новинку: повість для підлітків «Моя класнюча дівчинка» (видавництво «Wise bee»), рукопис якої торік став лауреатом міжнародного конкурсу «Коронація слова».

ФУФ УДПУ

Приємно, що львівські вчителі, школярі та навіть їхні батьки добре знають і люблять творчість Марини Степанівни.

Гарно було побачити на Марининих презентаціях і львівських письменників (Марію Людкевич, Мар’яну Тарнавську та інших).

ФУФ УДПУ

Справжнім сюрпризом став візит на творчу зустріч з М. Павленко письменниці з Австралії, дочки письменника Дмитра Нитченка Лесі Ткач (Богуславець), яка досі знала й шанувала Марину за публікаціями у пресі, а тепер захотіла познайомитись особисто.

Сама ж Марина як читач була щаслива зустріти на Форумі знаменитого французького прозаїка Фредеріка Бегбедера й відомих українських письменників Ігоря Калинця, Сашка Дерманського, Мирослава Дочинця, Івана Андрусяка, Степана Процюка, Сашу Кочубей, Оксану Галаєву та багатьох інших.

ФУФ УДПУ

Вражала й шалена кількість відвідувачів Форуму. Це дає надію, що українці – таки читаюча нація і що переживання українських класиків Ірини Вільде («Боюсь людей, які не читають художньої літератури») та Оксани Забужко («Безкнижна нація – це бомба, підкладена під майбутнє») – безпідставні.

25.09.2016

uk Українська
X