uk Українська

Факультет української філології

Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

Друк Друк
Поділитися новиною

«Вічність рідного слова…»

День української писемності та мови на факультеті української філології увінчався різноманітними заходами. Серед них – зустріч із головою Уманського міського літоб’єднання «Літ’О», письменницею Ніною Степанівною Михайловою, на якій відбулася презентація збірки поезій «Вічність рідного слова…».

ФУФ УДПУ

Ніна Степанівна народилася 22 березня 1945 року  в селі Михайлівці на Вінниччині. Закінчила Чернівецький державний університет. Зараз проживає в місті Умань. Багато років пропрацювала  в медичній сфері. Ніна Степанівна десятки років вела авторські передачі місцевого радіомовлення циклу «Прес-центр медицини інформує», друкувалася в обласній профспілковій газеті медиків. Упродовж багатьох років Ніна Михайлова очолювала професійну спілку працівників охорони здоров’я та фармації міста, за що нагороджена найвищою відзнакою профспілок України – нагрудним знаком. У Ніни Михайлової є чимало поетичних збірок: «Непосидючий хвіст» (2002), «Райдуга в дарунок» (2003), «Потяг здоров’я» (2005), «А журавлі літа носять…» (2007).

ФУФ УДПУ

ФУФ УДПУ

Студенти-філологи третього курсу поділилися своїми враженнями. Тетяна Костюченко (35 група): «Кожна людина має своє «високе» призначення, але інколи повороти долі не дають нам його здійснити. Деякі ж люди настільки сильні, що творять свою долю самі, «крізь терни ідуть до зірок». Це ж можна сказати про Ніну Степанівну Михайлову. Вона лікар за професією та філолог у душі, дослідниця літератури Уманщини, яка зустрілася з нами, щоби поділитися своїм досвідом: літературним і життєвим. Почавши відлік своє творчості ще з малих літ, Ніна ледь не потрапила до Сибіру за антипартійний твір про її сусідку, яка втратила руки й ноги «за жменю картоплі», але стоячи тоді перед нами, ця вже доросла жінка, знову і знову стверджує нескоримий дух української історії. Я думаю, що така нагода поспілкуватися з живим свідком історії прекрасно пасувала до Дня писемності великого свята, а всі великі свята потрібно відзначати в родинному колі, великою університетською родиною. Поезії, розповіді Ніни Степанівни Михайлової поселились не тільки в нашій пам’яті, а й на книжкових полицях».

ФУФ УДПУ

ФУФ УДПУ

ФУФ УДПУ

Натхненні поетичною зустріччю викладачі кафедри української літератури, українознавства та методики їх навчання, студенти щиро подякували Ніні Степанівні Михайлові за чудову зустріч, побажали міцного здоров’я та творчого натхнення на багато років.

15.11.2016

uk Українська
X