uk Українська

Факультет української філології

Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

Друк Друк
Поділитися новиною

Разом до наукових вершин

19 лютого 2017 року кандидати педагогічних наук, викладачі кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання Марина Степанівна Павленко і Валентина Анатоліївна Гончарук входили до складу журі обласного етапу конкурсу наукових робіт учнів-учасників МАН, який відбувався у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького. В. А. Гончарук входила до журі з фольклористики, а М.С.Павленко – до журі в секції літературної творчості та мистецтвознавства.

ФУФ УДПУ

У Конкурсі взяли участь учні Уманського, Корсунь-Шевченківського, Христинівського, Кам’янського, Чорнобаївського, Звенигородського, Городищенського та інших районів Черкаської області.

Викладачі кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання співпрацюють з МАН давно й постійно, причому, починаючи ще з початкових етапів Конкурсу. І приємно, що серед проконсультованих ними робіт є призові місця не лише на міському чи районному, але й на обласному етапах.

ФУФ УДПУ

Журі відзначило такі наукові роботи учнів шкіл м. Умань та Уманського району в секції «Фольклористика»: 1. «Особливості символіки колядкових пісень Уманщини, адресованих дівчині» (Лещенко М. В., ЗОШ № 14) – 2 місце. 2. «Материнський мелос Південно-Східного Поділля» (Крамна К. В., НВК – міська гімназія) – 2 місце. 3. «Фольклор історичної Уманщини у дослідженнях Хрисанфа Ящуржинського» (Байда Д. В., ЗОШ № 14) – 3 місце. 4. «Весілля у с. Косенівка Уманського району Черкаської області» (Бучак В. А., Косенівський НВК І-ІІІ ст.) – 3 місце. 5. «Примовки у фольклорному просторі жителів села Козаче Христинівського району Черкаської області» (Качан В. С., Малосевастянівська ЗОШ) – 3 місце.

Принагідно зауважимо, що названі учні ще до Конкурсу наукових робіт МАН у Черкасах здобули перемогу в регіональному конкурсі з українознавства, який проводила кафедра української літератури, українознавства та методик їх навчання 8 грудня 2016 року.

ФУФ УДПУ

Тож бажаємо на майбутнє і викладачам кафедри, й учням плідної співпраці у здійсненні регіональних досліджень і написанні наукових робіт з української літератури, літературної творчості, мистецтвознавства й фольклористики.

27.02.2017

uk Українська
X