uk Українська

Факультет української філології

Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

Друк Друк
Поділитися новиною

Шевченківська вікторина

9 березня студенти 11 та 13 груп факультету української філології взяли участь у грі «Найрозумніший», що була присвячена 203-й річниці з дня народження Тараса Григоровича Шевченка і організована та проведена кураторами груп Оленою Володимирівною Дуденко й Інною Леонідівною Шевчук.

ФУФ УДПУ

Присутні пригадали чимало цитат із творів Великого Кобзаря, які є вкрай актуальними і сьогодні, у часи, коли Україна переживає один із найважчих моментів своєї новітньої історії.

ФУФ УДПУ

ФУФ УДПУ

Члени команд намагалися відтворити і маловідомі факти з життєпису Пророка, і «реставрувати» картини Шевченка-художника, і розшифрувати рядки автора, що «переплуталися», та визначити твори, з яких відбувалося цитування, і розтлумачити історизми й архаїзми, котрі зустрічаються у творах митця.

ФУФ УДПУ

ФУФ УДПУ

Цікаво було послухати присутнім і пісні на слова Т. Г. Шевченка у виконанні співаків, наших сучасників, Ірини Білик (пісня «Бандуристе») та Андрія Кузьменка (Скрябіна) (пісня «Мені однаково…»). Ну і, звичайно, декламування поезії… Затамувавши подих, першокурсники та присутні слухали майстерне виконання Катериною Максименко (13 гр.) уривку з поеми «Катерина» та Оленою Якименко (11 гр.) поезії «Минають дні, минають ночі».

ФУФ УДПУ

ФУФ УДПУ

Тому слова Кобзаря, звернені до Бога, «…Не дай спати ходячому, Серцем замирати І гнилою колодою По світу валятись. А дай жити, серцем жити І людей любити,… І світ запалити!», сподіваємося, стануть лейтмотивом нашого майбуття.

12.03.2017

uk Українська
X