uk Українська

Факультет української філології

Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

Друк Друк
Поділитися новиною

З нагоди дня дитячої книги

«Непрочитана книга, навіть надрукована на дорогому папері, з гарними ілюстраціями, яскравою обкладинкою, залишається стосиком зшитих аркушів, якщо її не розгорне і не прочитає читач. А книги Марини Павленко,  талановитої уманської письменниці не залежуються  на книжкових полицях бібліотеки. Їх залюбки читають і діти, і дорослі».

ФУФ УДПУ

Саме так відгукуються працівники Христинівської центральної бібліотеки про зустріч із Мариною Степанівною Павленко, доцентом кафедри  української літератури, українознавства та методики їх викладання Уманського державного університету імені Павла Тичини, кандидатом педагогічних наук. І продовжують:

«А головне у її творчості – книги, із, здавалося б, таким простим сюжетом, та  цікаві і захоплюючі.  Недаремно  Марина Павленко  – переможець і лауреат багатьох літературних конкурсів: “Коронація слова”, “Благовіст”, “Гранослов”, “Дитячий портал” та ін».

На цю зустріч прийшли учні 8-А класу (класний керівник В.О. Бортник), 7-В класу (класний керівник Н.М.Мельник) міської школи № 1.

ФУФ УДПУ

Валентина Олександрівна Бортник, учитель української мови і літератури, представила гостю учасникам зібрання, привітала її на христинівській землі. Сказала, що у неї є дві Батьківщини: Львівщина, де вона народилась і провела свої перші роки  життя, і Черкащина, яка стала рідною, де виросла, де зуміла реалізувати свої таланти, де стала відомою письменницею і художником.

Далі знову зацитуємо відгуки бібліотекарів:

«Марина Степанівна з перших хвилин  спілкування  полонила всіх своєю щирістю, безпосередністю, добротою. Кожне її слово, кожна посмішка відгукувалась у серцях слухачів вдячністю і розумінням. Її аура випромінювала стільки позитиву, що  в усіх посвітлішали обличчя, подобрішали очі.  Так захоплююче про свої книги може розповідати лише автор, закоханий у літератури, українське слово, своїх героїв, які написані  із життя. В них є риси  і події з власного життя, свої батьків Ольги й Степана Павленків,  свого чоловіка Володимира, доньок Ольги і Оксани. А багато читачів впізнають  в цих книгах себе. Кожна із книжок Марини Степанівни – це не тільки цікава історія, в ній показані душевні переживання героїв, їхні стосунки, ідеали і мрії. Про свої книги, відомі читачам і зовсім нові, вона розповідала з такою душевною теплотою, що їх відразу захотілось прочитати. Пані Марина  порекомендувала   всім присутнім у бібліотеці відриватись від комп’ютера, дивитись у вікно, озиратись навколо себе, милуватись природою і читати книги. Адже кожна книжка – це світ знань, пригод, переживань, відкриттів. Уривки з повістей, вірші, гуморески робили її виступ  захоплюючим, змістовним і цікавим. Перед нами ніби  постають  ті, про кого  так тепло й  душевно пише  письменниця.

Гостю вітали актори Христинівщини: В. Свіщенко – піснею про Христинівку, Н. Лизун – про чорнобривці, народний ансамбль “Ласкаво просимо” – віночком народних українських пісень. Активна читачка бібліотеки, переможець  літературного конкурсу Валерія Суворова подякувала   Марині Павленко за її книги,  які вчать бути добрими  і чесними.  Емоційним   був виступ президента школи Людмили Ревнюк, яка вміє цінувати книги за їхній зміст.

Марина Степанівна подарувала  книги районній бібліотеці, подякувала за цю душевну зустріч, за те, що її книги читають, розуміють, адже для автора це і є  найбільша нагорода.

Представник РАЙОНО  С.А. Шпанко  подякував  нашій гості за такі хороші книги (знає про це від свого сина), побажав їй творчого натхнення, цікавих задумів, нових книг, вдячних читачів. Учні, вчителі, бібліотечні працівники обступили  письменницю тісним колом – бажаючих сфотографуватися з нею, отримати автограф, придбати книгу було так багато, що зустріч вийшла довшою, ніж планувалося.

«Але в душах тих, хто з нею спілкувався, залишилось світле і тепле почуття від спілкування з нею, від її побажань, від її посмішки, від її слів, сповнених любові до людей, до рідної мови, до України», – завершимо ще однією цитатою з відгуку христинівських бібліотекарів.

03.04.2017

uk Українська
X