uk Українська

Факультет української філології

Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

Друк Друк
Поділитися новиною

Виховний захід

 «Культура туркменського народу в сучасному світовому вимірі»

17 жовтня 2017 року у рамках святкування Дня Незалежності Туркменістану кандидат філологічних наук, доцент кафедри слов’янських мов та зарубіжної літератури Осіпчук Г. В. провела виховний захід на тему:  «Культура туркменського народу в сучасному світовому вимірі» для студентів ІІІ курсу факультету української філології.

Фото 1. Кандидат філологічних наук, доцент кафедри слов’янських мов та зарубіжної літератури Осіпчук Г. В. проводить виховний захід.

Викладач Осіпчук Г. В. здійснила короткий екскурс в історію Туркменістану, акцентувала увагу на політичному устрої країни, системі релігії, деталізувала особливості економічного розвитку, вказала на стан розвитку промисловості та сільського господарства.

Фото 2. Презентацію «Культура туркменського народу в сучасному світовому вимірі» демонструє Осіпчук Г. В.

До заходу активно долучилися студенти. Король Марина (32 група, факультет української філології) запропонувала цікаве та змістовне повідомлення про звичаї і традиції туркменського народу. Звернено увагу на визначальну особливість туркменських традицій: пояснювати та обґрунтовувати взаємини між людьми, підносити духовну цінність кожної окремої людини і народу взагалі.

Фото 3. Студентка 32 групи факультету української філології Король Марина інформує про звичаї та традиції туркменського народу

 Харенко Софія (32 група, факультет української філології) запропонувала презентацію «Національний одяг Туркменістану». Відзначено, що поряд зі знаменитими килимами та вишуканими срібними прикрасами традиційний одяг – це чудовий прояв туркменського мистецтва і майстерності. Красиві предмети одягу робили не лише з тканини, виготовленої вручну зі складною шовковою вишивкою, вони створювалися упродовж багатьох століть, щоб відповідати території, клімату та способу життя туркменського народу.

Традиційні костюми представляють собою чітку гармонію між людьми і навколишнім середовищем. На кожен випадок життя в туркмен є свій одяг з певними елементами.

Фото 4. Студентка 32 групи факультету української філології Харенко Софія презентує особливості національного одягу Туркменістану

Із мистецтвом проектування будівель та споруд, які формують просторове середовище для життя і діяльності туркменів, ознайомила Куян Дар’я. Вказано, що вся країна стала полігоном економічних, соціальних, містобудівних інновацій, символом яких є туркменська столиця – Ашхабад. Презентація «Архітектура Туркменістану» яскраво представляє нові тенденції у розвитку архітектури та містобудування цієї країни.

Фото 5. Студентка 32 групи факультету української філології Куян Дар’я запропонувала екскурсію архітектурними пам’ятками Туркменістану

З першими письмовими пам’ятками туркменської літератури та художніми творами сьогодення ознайомила присутніх студентка 32 групи факультету української філології Кулінєєва Анна. Її доповідь на тему: «Туркменська література» демонструє істотну рису туркменської літератури: тісний зв’язок з усною народною творчістю. Відзначено, що поряд з великими поетами у туркменів було багато так званих народних шахірів, часто неписьменних імпровізаторів.

Фото 6. Студентка 32 групи факультету української філології Кулінєєва Анна презентує літературну розвідку до Туркменістану

Основною метою заходу є привернення уваги українських студентів до традицій туркменського народу та продовження формування довіри між двома народами, що базуються на дотриманні основних прав і свобод людини.

Фото 7. Учасники заходу «Культура туркменського народу в сучасному світовому вимірі»
20.10.2017

uk Українська
X