uk Українська

Факультет української філології

Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

Друк Друк
Поділитися новиною

То співець-предтеча, наш Кобзар Шевченко, Знають його люди і широкий світ

На базі факультету української філології 1 листопада 2017 року відбувся І етап VIIІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

 

Учасники Конкурсу представляли переважну більшість факультетів та Інститут економіки та бізнес-освіти зокрема.

Відповідальними за організацію і проведення Конкурсу виступали заступник декана з наукової роботи, доцент кафедри української мови та методики її навчання Коломієць І. І., доценти кафедри практичного мовознавства Задояна Л. М., Савчук Н. М., старший викладач кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання Денисюк О. Ю.

Завдання конкурсних робіт вимагали від студентів ерудиції та творчого потенціалу для їх успішного вирішення. Студенти гуманітарних спеціальностей інтерпретували із погляду сучасника геніальну формулу Шевченка «В своїй хаті своя й правда, І сила, і воля» як обґрунтований заклик до боротьби за незалежність, по-новому осмислювали її змістову ємність на тлі останніх подій у нашій державі.

Представники студентської молоді негуманітарних спеціальностей у творі-роздумі про еліту часів Тараса Шевченка і сучасну українську еліту усвідомлювали й визначали її ключову роль в становленні нації і держави. Оцінювали її сучасні життєзабезпечувальні функції і накреслювали перспективи на майбутній розвиток у «тілі» нації, стверджували суспільні ідеали в образах важливих постатей українського народу всіх часів.

У творчій роботі студенти-філологи аргументовано вмотивовували слова Анатолія Камінчука, який назвав Тараса Шевченка співцем-предтечею, внуком Дніпра-Славути, сином Вкраїни-неньки. Крізь аналітичний погляд майбутніх учителів-словесників простежувався чіткий зв’язок суспільно-політичних мотивів творчості Тараса Шевченка із сьогоденням.

Студенти-конкурсанти продемонструвала свої творчі вміння і навички доцільного використання різноманітних засобів виразності української мови, натхненні поетичною творчістю Шевченка, підтверджували свої думки цитатами із простих і водночас геніальних творів Кобзаря. Відбірковий тур VIIІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка виявить студентів-переможців.

Сподіваємось на гідне представлення учасників Конкурсу у ІІ (обласному) етапі, що відбуватиметься 24 листопада 2017 року на базі Черкаського   національного університету імені Богдана Хмельницького.

 

06.11.2017

uk Українська
X