uk Українська

Факультет української філології

Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

Друк Друк
Поділитися новиною

Культурно-освітня екскурсія філологів до Національного музею літератури України

У кінці листопада викладачі кафедри української літератури, українознавства та методик їх  навчання Наталія Мамчур та Віта Кириченко організували для студентів-філологів культурно-освітню екскурсію до  Національного музею літератури України.

ФУФ УДПУ

Літературний музей у Києві став для уманських студентів справжнім відкриттям! Адже експозиція відображає в історичній послідовності розвиток української літератури з XI століття до наших днів. У музеї представлено близько 5 тисяч експонатів, серед яких унікальні стародруки (наприклад, перша друкована книга слов’янськими літерами «Апостол» Івана Федорова), рукописи, першодруковані та прижиттєві видання, особисті речі письменників, фотографії, твори образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва. У цілому колекція музею налічує понад 80 тисяч експонатів. Музей розміщений у пам’ятнику історії та архітектури кінця XIX ст. – Головному корпусі колишньої Колегії Павла Галагана – елітного навчального закладу Києва. У бібліотеці Колегії, інтер’єр якої оформлений італійськими майстрами та майже повністю збережений, працював під час приїздів до Києва в 1885 і 1886 роках великий український письменник Іван Франко.

ФУФ УДПУ

«Весь курс літератури, усі епохи, що вивчались теоретично і лише у книгах, вони змогли побачити у музеї, – ділиться враженнями студдекан Юлія Жирохова, – ми стали свідками застиглих сторінок історії: першодруки, ексклюзивні видання, цікаві факти з історії, рідкісні фото – усе це ми мали змогу споглядати…».

ФУФ УДПУ

 

«Я знайшла для себе багато цікавого як для майбутнього філолога», – стверджує студентка ІІ курсу Віка Капуловська.

ФУФ УДПУ

Олена Якимчук із захопленням передає свої незабутні враження: «У Національному  музеї літератури України ми на власні очі побачили прижиттєві видання творів Івана Котляревського, Тараса Шевченка, Пантелеймона Куліша, Миколи Костомарова, Івана Франка, Михайла Драгоманова, рукописи Лесі Українки, Михайла Старицького, Павла Тичини, Максима Рильського, Василя Симоненка, особисті речі Панаса Мирного, Івана Нечуя-Левицького, Марка Вовчка, Уласа Самчука. Цілісінький океан вражень я забрала з собою додому!».

ФУФ УДПУ

Навчальна екскурсія залишила безліч цікавої інформації, емоцій та незабутніх вражень, а найголовніше – чимало матеріалу для поглибленого вивчення курсів «Давня література», «Історія української літератури», «Дитяча література», «Методика викладання української літератури у ВНЗ».

ФУФ УДПУ

 

Незважаючи на втому, після такого цікавого та наповненого подіями дня студенти були задоволеними та духовно піднесеними. Адже повертаючись до Умані, дали обіцянку знову приїхати до Києва, аби ще раз побувати в цих місцях та насититися їхньою неповторною духовною та емоційною аурою.

 

07.12.2017

uk Українська
X