Факультет української філології

Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

Друк Друк
Поділитися новиною

Марина Павленко про Надію Суровцову

Нещодавно доцент кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання УДПУ Марина Степанівна Павленко взяла участь у книжковому проекті “Це зробила вона”: про видатних жінок України.

Книга розрахована на підлітків, але цікава й для дорослих.

У коротких (на одну сторінку) живих історіях, у двох томах – “Це зробила вона” й “Це теж зробила вона” – проект розповідає про талановитих жінок-українок, які багато зробили для світу, але які не завжди відомі навіть своїм землякам. Серед таких “відомих-“невідомих”, але безсумнівно великих – уманчанка, письменниця, громадська й політична діячка Надія Суровцова.
Саме її ім’я Марина Павленко свого часу запропонувала для цього проекту. Саме про неї і написала. А її донька (теж уманчанка, звісно, хоч зараз працює в Києві), талановита художниця Ольга Музиченко намалювала ілюстрацію до цієї історії.
Надія Суровцова – дуже повчальний приклад для українців, які частіше звикли скаржитись і плакати, ніж діяти. Адже, за словами Марини Павленко, Надія Віталіївна, “попри 30 років сталінських тюрем, не втратила оптимізму та почуття гумору і, замість скаржитись, завжди вміла творити світ і світло навколо себе”.
“Уманчанка про уманчанку” – так названо невеличку довідку про подію на Черкаському інформаційному ресурсі: http://cossackland.org.ua/2018/11/30/umanchanka-pro-umanchanku-vidoma-suchasna-pysmennytsya-napysala-pro-vydatnu-diyachku-chasiv-unr/?fbclid=IwAR2wVW1RyryngHYyL_H6pn6W9JQhvZB7sxXM0v4Mx6YlN1GtbX825YEorpE
Доєднаймося ж до поширення хороших новин про наших земляків і ми!
03.12.2018