Марина Павленко про Надію Суровцову

Нещодавно доцент кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання УДПУ Марина Степанівна Павленко взяла участь у книжковому проекті “Це зробила вона”: про видатних жінок України.

Книга розрахована на підлітків, але цікава й для дорослих.

У коротких (на одну сторінку) живих історіях, у двох томах – “Це зробила вона” й “Це теж зробила вона” – проект розповідає про талановитих жінок-українок, які багато зробили для світу, але які не завжди відомі навіть своїм землякам. Серед таких “відомих-“невідомих”, але безсумнівно великих – уманчанка, письменниця, громадська й політична діячка Надія Суровцова.
Саме її ім’я Марина Павленко свого часу запропонувала для цього проекту. Саме про неї і написала. А її донька (теж уманчанка, звісно, хоч зараз працює в Києві), талановита художниця Ольга Музиченко намалювала ілюстрацію до цієї історії.
Надія Суровцова – дуже повчальний приклад для українців, які частіше звикли скаржитись і плакати, ніж діяти. Адже, за словами Марини Павленко, Надія Віталіївна, “попри 30 років сталінських тюрем, не втратила оптимізму та почуття гумору і, замість скаржитись, завжди вміла творити світ і світло навколо себе”.
“Уманчанка про уманчанку” – так названо невеличку довідку про подію на Черкаському інформаційному ресурсі: http://cossackland.org.ua/2018/11/30/umanchanka-pro-umanchanku-vidoma-suchasna-pysmennytsya-napysala-pro-vydatnu-diyachku-chasiv-unr/?fbclid=IwAR2wVW1RyryngHYyL_H6pn6W9JQhvZB7sxXM0v4Mx6YlN1GtbX825YEorpE
Доєднаймося ж до поширення хороших новин про наших земляків і ми!